Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 999.
Logowanie

Polsko-kuwejckie spotkanie wigilijne

12 grudnia odbyło się polsko-kuwejckie spotkanie wigilijne. W ramach zajęć o historii i tradycji polskiej studenci z Kuwejtu zostali zaproszeni przez grupę studentów Stosunków międzynarodowych (160DM) na spotkanie pokazujące świąteczne zwyczaje naszego kraju.

Studenci nawiązali kontakt już przed spotkaniem aby wspólnie się do niego przygotować, mimo tego pierwsze chwile pełne były wzajemnej ciekawości, ale także nieśmiałości. Zajęcia odbywały się w języku angielskim, ale studenci dość szybko uczyli się od siebie zwrotów w ich rodzimych językach. Polski zwyczaj łamania się opłatkiem był momentem przełamania wzajemnej nieśmiałości. Od tego momentu spotkanie obfitowało we wzajemne śmiechy, liczne pytania ze strony członków obu grup, atmosfera zmieniła się na przyjazną i prawdziwie świąteczną.

Liczne polskie potrawy przygotowane przez naszych studentów cieszyły się powodzeniem i uznaniem kuwejckich kolegów. Ci zrewanżowali się przygotowaniem specjalnie parzonej kawy. Każda z grup przygotowała prezentację opowiadające o ich krajach i tradycjach świątecznych w całorocznym kalendarzu. Rozbrzmiewały nie tylko polskie kolędy ale i piosenki kuwejckie. Liczne pytania oraz wspólne żarty najlepiej świadczyły o wzajemnej ciekawości, ale także zrozumieniu i chęci poznania. Tradycyjnie studenci wymieniali się prezentami wręczanymi przez Mikołaja. Wspólnie obie grupy, podczas trwania spotkania, przygotowały także plakat świąteczny z życzeniami z mottem o konieczności spotkania drugiego człowieka w ich życiu.

Spotkanie zakończyło się wspólnym sprzątaniem sali, wymianą kontaktów między studentami oraz umówieniem się na kolejne spotkanie, tym razem z okazji świąt kuwejckich. To były trzy godziny prawdziwie świątecznej atmosfery wzajemnego poznania i wspólnej radości, czyli tego co naprawdę jest najważniejsze w czasie świąt. Oby takich spotkań było jak najwięcej.
projekt1projekt11121

Akademia Marynarki Wojennej
Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych

ul. Śmidowicza 69
81-127 Gdynia
Telefon/Fax: 261 26 25 85
Dziekanat: 261 26 25 08
dziekanat.wnhis@amw.gdynia.pl